• Harita
  • Çevre
  • Yol Tarif
  • Driving
  • Walking
  • Bicycling
  • Transit

PARK HOTEL İZMİR

  • 1691
Tesis Bilgileri
Yıldız Ozel-belgeli
Otel Tipi butik-oteller
Telefon:+90.232.425 33 33
Fax:+90.232.425 34 33
Adres: 1367 Sok. No:9 Çankaya İZMİR
HAKKINDA

İzmir’in artan konaklama talebini karşılamak ve kaliteli otelcilik anlayışını yaşatabilmek için Park Hotel İzmir’i 15 Ağustos 2007 tarihinden itibaren hizmete açtık. Otelimiz İzmir’in merkezinde olup,İzmir fuarına üç dakikalık Kordon’a beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Alışıla gelmiş modern otelcilik çizgilerinin dışında sanatsal anlayışın hakim olduğu farklı bir mimari yapı yaratmaya çalıştık Park Otel İzmir de. Otelimizin içini bir iç mimar değil, bir sanatçı yapmıştır.

İzmir’in simgesi ikinci saat kulesi otelimizin lobisinde bulunmaktadır. Bu eserin yapımı sanatçımız tarafından 1,5 yılda tamamlanmış,2,5 metre boyunda mermerden olup gerçek eserin birebir örneğidir. Yine lobide sanatçımız tarafından yapılan tapınak adını verdiğimiz kuşların,balıkların,kaplumbağaların, tropikal bitkilerin bulunduğu botanik bahçemiz ve akşam saatlerinde yaktığımız şöminemiz bulunmaktadır. Soğuk kış akşamlarında şöminemizin başında şarabınızı yudumlarken dev akvaryumlar içindeki rengarenk balıklarımızı izleyebilirsiniz. Otel genelinde dünyaca ünlü ressamların eserlerinden oluşan 236 adet resim vardır. Bu resimlerin yarısı Amerika’dan patentlidir. Lobide vakit geçirirken kendinizi adeta bir müzede gibi hissedebilirsiniz.

Bölgenin en önemli sorunlarından biri olan araç park sorununa köklü bir çözüm yaratılmıştır. Bu çözümle Türkiye’de bir ilke imza atmış olmanın gururunu da yaşamaktayız. Şöyle ki otelimizde konaklayan misafirler araçları ile aynı katta kalabilecekler. Otelimize paralel diğer binamızda bulunan araç asansörüyle araçlar misafirin bulunduğu kata görevliler tarafından çıkarılmaktadır. Ayrıca misafirimiz aracına 1 dakikada ulaşabilmektedir. Buda misafirlere tartışılmaz bir güvenlik anlayışı, huzur ve rahatlık getirmektedir.

Otelimizde 6 adedi suit ve 43 adedi standart olmak üzere toplam 49 adet oda ve 45 kişilik Toplantı Salonu bulunmaktadır. Odalarımızın standart özellikleri : Her odada LCD 19” TV, Minibar, Saç kurutma makinesi, Kişiye özel kasa, Wireless ( Kablosuz internet hizmeti ),kablolu internet, VRF klima sistemi + merkezi ısıtma, Direct Telefon, Her odada kişiye özel 1000 kanala yakın uydu yayını,Room service şeklindedir. Diğer otellerden farklarımızdan birisi her odada uydu bulunmasıdır. Misafirlerimiz 30-40 kanalla sınırlı kalmayıp 1000 kanala kadar kanal seçme şansına ve özellikle yabancı misafirler kendi dillerinde kanal bulma şansına sahiptirler. Ayrıca vizyondaki filmlerin gösterimde olduğu multivizyon kanallarıda şifresiz olarak aktif hale getirilmiştir. Otelimizde en ufak detaylara özen göstermemizin verdiği bir diğer ayrıcalıkta sabunlarımızdır. Biz doğallıktan yanayız. Biliyorsunuz ki doğal olan herşey pahalıdır. Ama misafir memnuniyetimizle ilgili Hiçbir ayrıntıdan ve maliyetten kaçınmayarak defne ve kekik kokularından oluşan doğal sabunlarımızı detaycı hizmet anlayışımızın arasına aldık. Misafirlerimizin kendisini evinde hissetmesi için en küçük detaylara bile özen göstermeye çalışıyoruz. Misafirlerimiz 5 kez otelimizde konakladıktan sonra 6. konaklamasında yatağının üzerinde adı ve soyadı nakış ile işlenmiş bir bornoz bulmaktadır. Bu küçük ayrıntıyı 20 konaklamada yastık kılıfına 30 konaklamada çarşafa ve 50 konaklamada nevresim kılıfına yine nakış ile misafirin adı soyadını işleyerek taşıyoruz. Böylelikle misafirlerimizin kendisini özel hissetmesini , hijyen açısından önemli olan malzemelerin kendine ait olmasını sağlıyoruz.

Navigasyon hizmetimiz ile yine Türkiye’ de bir ilke imza atmış bulunuyoruz. Navigasyon (yol bilgisayarı) ile misafirlerimize adeta görüntülü ve sesli rehber hizmeti vermiş oluyoruz. Böylelikle misafirimiz istediği her yere en kısa yollardan gerek araç ile gerekse yaya konumunda gidebiliyor. Misafirlerimiz Navigasyon cihazını gerekirse günlük çok düşük maliyette kiralayabilmekte Ya da otelde similatör ile gidecekleri yerin neresi olduğunu bulabilmektedirler.

Yorumlar 0

Bu sayfaya ilişkin bir yorum henüz yapılmadı.